Podsumowanie

Pieniądz od początku, kiedy ludzie zaczęli go używać wielokrotnie zmieniał swoją formę. Płacidła zostały zamienione na kruszec, te z kolei na monety, które zastąpiono kwitami i banknotami a obecnie kończąc na pieniądzu elektronicznym.

Pomimo tych wielu zmian jego podstawowe funkcje i właściwości od wieków pozostają takie same. Jest to główny środek płatniczy oraz miernik wartości towarów oraz usług. Można powiedzieć, że pieniądze same w sobie stanowią pewnego rodzaju towar. Są one bowiem wymieniane na inne, czyli na obce waluty.

Obecnie toczy się dyskusja nad tym, czy pieniądze w swej klasycznej formie, czyli monet i banknotów przetrwają próbę czasu, czy też całkowicie zostaną zastąpione kartami magnetycznymi, czyli elektronicznymi pieniędzmi. Elektroniczny pieniądz jest stale udoskonalany. Większość prac dotyczy jeszcze lepszego ich zabezpieczenia.

Według naukowców już za 10 lat większość z nas będzie płacić za zakupy przelewami internetowymi. Inną opcją jest wirtualny portfel zapisany na telefonie komórkowym. Będziemy z niego korzystać podobnie, jak w przypadku karty magnetycznej, czyli w celu zapłacenie za zakupy telefon zostanie przyłożony do terminalu lub przesunięty nad czytnikiem.

www.psphone.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *