Pieniądze w formie elektronicznej

Jak można było się spodziewać z czasem monety, banknoty, depozyty przestały wystarczać wielu osobom. Zaczęto więc myśleć o jeszcze bardziej doskonałych i nowoczesnych formach pieniądza, głównie tego bezgotówkowego.

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie, że wychodzi z domu na zakupy i w portfelu ma duże ilości banknotów i monet. Teraz cała gotówka, którą posiadamy, może zostać zapisana w formie elektronicznej na karcie magnetycznej.

Aby móc skorzystać z tzw. pieniędzy elektronicznych należy wcześniej dokonać przedpłaty pewnej sumy na elektroniczne konto bankowe. Wpłacona kwota przypisywana jest do danego klienta, który tym samym może z niej korzystać posługując się w tym celu kartą magnetyczną.

Karta płatnicza pozwala szybko i co najważniejsze bezpieczne zapłacić za zakupy, rachunki itp. Wystarczy tylko zapamiętać PIN, który zabezpiecza nasze pieniądze przed trafieniem w niepowołane ręce.

Pierwowzory kart płatniczych pojawiły się w pod koniec lat 60. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych i można się nimi było posługiwać w kilkunastu nowojorskich restauracjach, aby uregulować rachunek za posiłek.

Pieniądz w formie elektronicznej wg danych najczęściej wykorzystywany jest podczas zakupów w sklepach internetowych. Ponad 60% Amerykanów od lat używa systemu PayPal, aby płacić za zakupy on-line. W ciągu roku opłaty dokonywane za pomocą PayPal sięgają kwoty ponad 120 mld dolarów.

www.barometr-nieruchomosci.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *